درباره آقای‌ رئیس‌جمهور
معمولاً فضای حاکم بر انتخابات به‌خصوص انتخابات ریاست جمهوری، سیاسی است و همین موضوع باعث می شود که بسیاری از مسائل و مشکلات مهم کشور (به‌خصوص در حوزه های اقتصادی و اجتماعی)، در میان انبوهی از گزاره‌های سیاسی به حاشیه برود و یا صرفا با اهداف سیاسی مطرح شود و دغدغه برطرف کردن یا حل آنها، موضوعیت چندانی ندارد. این در حالی است که اتفاقا ضرورت دارد که از فرصت انتخابات، برای طرح مسائل و مشکلات اصلی مردم با توجه به اسناد بالادستی، قوانین و سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب، استفاده شود و تلاش گردد تا این موضوعات، محور مباحث و گفتگوهای انتخاباتی شود.
بر همین اساس، طرح «آقای رئیس‌جمهور» شکل گرفت که سه هدف مهم را دنبال می‌کند:
الف- طرح مسائل مهم اقتصادی-اجتماعی در صحنه انتخابات و جلوگیری از به حاشیه رفتن آنها،
ب- کمک به افزایش شفافیت مواضع و وعده‌های نامزدهای ریاست جمهوری،
ج- کمک به انتخابی آگاهانه‌تر از سوی مردم.
با توجه به این اهداف، «تلاشی برای یک انتخاب آگاهانه» به عنوان شعار طرح «آقای رئیس‌جمهور» انتخاب شده است. در این طرح، ۱۰ مساله مهم اقتصادی و اجتماعی کشور مورد توجه قرار گرفته است. همچنین امکان مقایسه نظرات نامزدها در این 10 مساله در سایت آقای رئیس جمهور قرار گرفته است. به علاوه برای بررسی دقیق تر مواضع نامزدها، امکان ورود به صفحه اختصاصی رصد هر نامزد قرار داده شده است.
بیوگرافی
سن
68
محل تولد
سرخه(سمنان)
تعداد فرزند
متاهل و دارای 5 فرزند
رشته و دانشگاه
دکتری حقوق اساسی از دانشگاه کلدونین گلاسگو اسکاتلند
گرایش سیاسی
اعتدال گرا
سابقه کاندیداتوری
بله- کسب 18 میلیون و 613 هزار رأی در انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم (برنده انتخابات)
سوابق کاری:

نماینده دوره های اول تا پنجم مجلس و نایب رئیس مجلس چهارم و پنجم، عضو شورای عالی دفاع (۶۱ تا ۶۷)، فرمانده پدافند هوایی کل کشور (۶۴ تا ۷۰)، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور (۶۸ تا ۷۶ و ۷۹ تا ۸۴)، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی (از ۶۸ تا ۹۲) و دبیر این شورا (۶۸ تا ۸۴)، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی این مجمع، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام (۷۱ تا ۹۲)، نماینده دوره های سوم تا پنجم مجلس خبرگان رهبری، رئیس جمهور (از ۹۲)

مساله وضعیت
برجام بله، مدل کارآمدی است
وام‌های قرض‌الحسنه نامشخص
مقابله با فیش‌های نجومی انتشار عمومی دریافتی‌ها
طرح تحول سلامت از طریق تامین منابع مورد نیاز
مسکن مهر خاتمه
خودکفایی موافق
محدودیت واردات موافق
آموزش و پرورش خصوصی‌سازی
بیمه زنان خانه دار نامشخص
کم آبی مصرف زیاد کشاورزی
**نامشخص: نامزد در این مورد اظهارنظری نکرده است یا نظرات نامزد برای کمیته علمی قابل جمع بندی نیست

163 نفر نظر خود را درباره حسن روحانی بیان‌کرده‌اند

دیدگاه شما درباره نامزد چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. M.H
  3 سال پیش

  با صلاحیت ترین فرد برای رئیس جمهوری
  زنده باد روحانی…
  11  11
 2. حمیدرضا قاسمی
  3 سال پیش

  آقای روحانی من کارگر تخلیه بارگیری کشتی هستم بیمه ما کامل رد نمیشه پدر گذشتگانمون همین بوده به من کمک کنید من از سال ۸۰تاحالا کار کردم دوسال بیمه دارم
  در بندر امام خمینی کار می‌کنم به ما رسیدگی کن بهتون التماستون مبکنم
  7  2
 3. مرتضي
  3 سال پیش

  چرا پيام ها رو پاك مي كنيد
  بايد قبول كرد
  شنيدن واقعيت ها هميشه سخت بوده و هست
  3  2
 4. ساناز كمالي
  3 سال پیش

  واقعا كه باورم نميشه اين مردم در دولت تورم سكوت كردند حالاكه روحاني اينهمه كار انجام داده اين حرفها رو پشت سرش ميزنن .ديدين وقتي يه بچه گريه ميكنه كسي تحويلش نميگيره خودش ساكت ميشه .اما كافيه بهش بگي چي شده عزيزم يهو جيف و داد ميكنه .مردم هم در دولت آقاي روحاني اينطوري شدن ،اينهمه دو دوره قبل بهشون ظلم شد سكوت كردند أما حالا…..
  5  14
  • گل نرگس
   3 سال پیش

   سلام ! نمی دانم که منظور شما از ظلم چیه؟ ما همه هم تلاش فراوان آقای احمدی نژاد را برای مردم به خصوص مستضعفین دیده ایم وهم خطاهایشان را.اگر باور ندارید یک سری به این مردم بزنید و نظرشان را جویا شوید و ببینید اکثریت آنها چگونه عاشق آقای احمدی نژاد هستند.آقای روحانی را سرمایه داران احاطه کرده اند ، دیگر چگونه مستضعفین را ببینند.درضمن دوست عزیز ما از برجام رفع تحریم و گشایش ندیده ایم( به گفته خود آقای روحانی فقط تحریم های هسته ای،‌ آن هم اگر بدعهدی نکنند.) که مطمئن باشید آمریکا دروغگو و بدعهد است،صبر داشته باشید وببینید.اگر منظورتان تخته شدن انرژی هسته ای و بازگشت به سطح ۱۱ ،۱۲سال پیش است یا برداشتن عکس هسته‌ای از پشت اسکناس های ۵۰۰۰تومانی از ترس دشمن ، ما از ایشان متشکریم..
   4   3
 5. تراب
  3 سال پیش

  گول افراد ظاهر الصلاح را نخورید‼

  امام سجّاد علیه السّلام فرمودند: اگر شما فرد ظاهر الصّلاحی را دیدید که متواضع بود، صبر کنید؛ آهسته!
  مبادا ظاهر او شما را گول بزند، زیرا بیشتر افرادی که در به دست آوردن دنیا و ارتکاب گناهان ناتوانند ؛ دین را تله ای برای دنیای خود ساخته اند، و مردم ، فریب ظاهر اینان را می خورند. اگر این افراد امکان عمل حرامی را پیدا کنند ، حتماً مرتکب آن می شوند و اگر دیدید او از مال حرام ، خودداری می کند ، صبر کنید؛ آهسته! گول نخورید که شهوت های آدم، گوناگون است و در عوض خود را مجبور به ارتکاب اعمال زشت می کنند

  و اگر دیدید از این کارهای زشت نیز خودداری می کنند، باز هم صبر کنید! مبادا گولشان را بخورید، تا اینکه کاملًا به عقیده دلشان بنگرید، زیرا همه افرادی که این گونه اند در آخر ، اندیشه ای استوار ندارند.
  و اگر عقل او را نیز استوار یافتید، باز هم صبر کنید و گول نخورید! ببینید هوای نفس او تابع عقل است، یا عقل او تابع هوای نفس؟و ببینید عکس العمل او در برابر به دست آوردن ریاست باطل چگونه است؛ مثبت یا منفی؟
  زیرا گروهی از مردم، دنیا را برای دنیا ترک نمودند، و لذّت ریاست باطل را بر خوشی اموال ترجیح دادند.
  پس او حرام خدا را حلال ؛ و حلال خداوند را حرام می کند، و اگر ریاستش سالم بماند ، دیگر برایش مهمّ نیست که دینش از بین برود. این افراد ، همان هایی هستند که خدا بر آنها غضب نموده و عذابی خوارکننده برایشان مهیّا فرموده است.

  الاحتجاج طبرسی ، ترجمه جعفری، جلد۲ ، صفحه ۱۵۴ –۱۵۵
  6  2
 6. محمد
  3 سال پیش

  باسلام. اعتصاب خاصی ندارم روی شخص خاصی. اما معتقدم توی قضاوت باید انصاف داشت. مسلما دولت یازدهم ضعفهایی داشته اما نخایت بی انصافیه که دستاورداشو نبینیم. طبیعتا چون ایشون ۴سال کشور رو اداره کردن همه هجوم میارن سمتش و از نقطه ضعفهاش میگن، و از تولیت آستان قدس و شهردار تهران یا رئیس کمیته ملی المپیک یا….نمیشه تا این حد ایراد مدیریتی گرفت.دوستان بازم میگم ضعفهای دولت یازدهم رو بشدت قبول دارم اما فکر میکنم بهتره اگه میخوایم به کسی رای بدیم، بهتره از سوابق و برنامه ها یا ویژگیهای اون شخص بگیم نه اینکه باتخریب طرف مقابل نردبان رای بسازیم….جایگاه ریاست جمهوری جایگاه آزمون و خطا نیس. بله آقای روحانی علاوه بر خدمات زیادشون ضعف زیادی هم داشتن، اما کاندیدای دیگه چه چیزی دارن که بخوایم بهشون کشور رو بسپریم؟اگه افتخارشون تخریب کردنه که خب طبیعیه هیچکدوم سابقه ریاست جمهوری نداشتن که بهشون حمله شه. یکم انصاف داشته باشیم و چه در دولت نهم چه دهم چه یازدهم این رو درنظر بگیریم که رئیس جمهور،گشور رو در چه شرایطی گرفته باچه شرایطی تحویل میده. من شخصا توی ۴سال انتظار معجزه ندارم. شرایط اقتصادی خوبی هم اصلا ندارم اما هیچوقت تورم ۴۰ و اندی درصدی رو فراموش نمیکنم….هیچوقت تحریم رو فراموش نمیکنم…ترجیح میدم فرصت بدم نه که…
  بهرحال هرکس رئیس جمهور شه،رئیس جمهور هممونه،تیم فوتبال نیس که بگیم طرفدار اینیم. وحدت از همه چی مهمتره. به امید انتخابی آگاهانه
  5  7
  • محمد
   3 سال پیش

   سخنان آقای روحانی خیلی تبلیغاتی شده.البته همه کاندیدا همینطورن ولی این حمایتشون از خاتمی و موسوی فقط برای کسب رای است.چون اگه اونا بیان دیگه کی به روحانی و رفقاش کار داره.اونا میشن سردمدار اصلاحات برا همین دولت از توی حصر بودن اونا خوشحاله.
   11   2
  • گل نرگس
   3 سال پیش

   سلام ! ما هم در ۴ سال انتظار معجزه نداریم اما فکر نمی کنید با این پول هایی که هزار هزار میلیاردی به یغما برده می شود ( آن هم از نزدیکان…،لطفا خوب تحقیق کنید از منابع موثق ،بعد بپذیرید.وزرایشان قاچاق میکنند و تا مچشان را می گیرند ،با یک سوت مدارک قانونی از گمرک جور می شود و مبرا میشوند. یا از رانت ها و جایگاه شان برای تجارت و … استفاده می کنند. حقوق نجومی می گیرند که اکثر مردم در خواب هم نمی بینند و دولت می گوید این ها به گردن نظام حق دارند- ما تکریم بزرگان هر ملت آزاده ای را می پسندیم،اما اشرافیت را هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد.) می‌توان در زندگی فقرا معجزه کرد، فکر نمی کنید می توان در زندگی ۵۰۰ هزار زوج با دادن وام ازدواج ۱۰ میلیونی که آن هم دولت مخالف بود،می گفت زیاد است !!!!!و مجلس تصویب کرد، معجزه کرد و یا ……
   4   0
 7. ناشناس
  3 سال پیش

  کارامدترین رییس جمهور تا به حال
  8  17
 8. ناشناس
  3 سال پیش

  سالم ترین فرد ریاست جمهوری آقای رئیسی هستش کسی هستش که ميتونه برای زندگی همه مردم آرامش رو برقرار کنه تا مردم خوشحال و شادابی در زندگی داشته باشن. یا علی
  19  7
 9. ناشناس
  3 سال پیش

  من موندم این باسه مردم چکار کرده سفره های مردم خالی هستش اصلا تحریمی برداشته نشده برجام جه برنامه ای هستش که در زندگی مردم هیچ تغییری ایجاد نشده میگه ما نفت رو خوب میفروشیم خوب وقتی میفروشیم پس چرا پولش به ایران بر نمیگرده فقط میتونی شعار بده کاش حواسش به همه چی بود وبدون مردم کاری برای پول درآوردن ندارن و ارامش کافی تو زندگی برقرار نیست.
  16  5
 10. رضادادفر
  3 سال پیش

  بدون شک حسن اقاست.دکتر شما عشقین.چند نقطه واسه دوستان.بهداشت,برجام یادتون نره.
  7  16
 11. جواد
  3 سال پیش

  سلام به روحانی ،ریس جمهوری وطن پرست ،زحمت کش که برنامه علی موفقی را در بر داشته ازجمله برجام که ایران را از بحران اقتصادی نجات داد که امیدواریم نتیجه این زحمات را در چهار سال آینده با حضور روحانی عزیز که شاهد باشیم عزیزان و دوستان اگر می‌خواهید ایرانی پاک خالی از مشکل اقتصادی داشته باشیم رأی خودمان به شخص کار بلد بی ریا و صبور ا ازکنایات مخالفان که این اشخاص گم نام آرزوی شکست برجام را داشتن که راه پیروزی انتخابات ریاست جمهوری برایشان بود نه راه پیروزی اقتصاد مردم این اشخاص غیر از منافع شخصی و پست مقامات بالا خودشان هیچ زمان به مردم خدمت نخواهند کرد درود بر حسن روحانی .
  جواد از گلستان کارگر معدن زمستان یورت آزادشهر
  5  14
  • گل نرگس
   3 سال پیش

   سلام آقا ! کارگر معدن زمستان یورت آزاد شهر،با این که تحصیلات عالیه ندارید چه خوب می نویسید.چقدر عجیب است که شما با حقوق ۸۰۰ هزار تومانی با حق اولاد ۹۰۰ هزار تومان در این رکود اقتصادی حاکم بر کشور این قدر راضی هستید . حتماً طبق گفته‌های خودتان اقتصاد شما شکوفا شده ،ما بی خبریم. برادر عزیز هیچ کس از شکست برجام خوشحال نمی شود . ما فقط می گوییم آمریکا بدعهد است ،دروغگو است ،غیر قابل اعتماد است، شیطان بزرگ است نه کدخدای بزرگ که باید به اوامرش گوش دهیم .اگر باور ندارید ، صبر کنید.زمان همه چیز را ثابت می کند .فقط افسوس که ضرر آن متوجه همه ی مردم می شود نه فقط آن ها که با چشم باز انتخاب نکردند.
   2   0
  • مهسا
   3 سال پیش

   این فقط هنر تیم روحانیه که کاگر معدن اونم از نوع زمستان یورتی بسازه …جمع کن آقا اون معدن کارایی که ما دیدیم کجا سرو کارشون با نت و اینجور کاراس بیچاره ها هنر کنن یه وقتی برا چرت زدن پیدا کنن …خیلیم ناشی هستی
   2   1
 12. ناشناس
  3 سال پیش

  باسلام برای طبقه فقر جامعه هیچ کاری نکرد فقط حواسش به برجامه کاش یه نگاهی به سفره های مردم میکرد که خالیه . هنوز مردم ناله میکنند کاش به همه جا و همه کس میرسید و حواسش به همه چیز بود.
  12  4
 13. amir
  3 سال پیش

  نماینده دوره های اول تا پنجم مجلس و نایب رئیس مجلس چهارم و پنجم، عضو شورای عالی دفاع (۶۱ تا ۶۷)، فرمانده پدافند هوایی کل کشور (۶۴ تا ۷۰)، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور (۶۸ تا ۷۶ و ۷۹ تا ۸۴)، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی (از ۶۸ تا ۹۲) و دبیر این شورا (۶۸ تا ۸۴)، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی این مجمع، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام (۷۱ تا ۹۲)، نماینده دوره های سوم تا پنجم مجلس خبرگان رهبری، رئیس جمهور (از ۹۲) چگونه میشود با تجربه چیزی از سیاست خارجه +سیاست های داخلی+ برجام+ هزار مورد کلیدی دیگر نداند چه کرده و چه میکند ازموده را ازمودن خطاست
  6  6
 14. amir
  3 سال پیش

  ما هشت سال تجربه و سیاست های درخشان دولت ده و نه رو دیدیم یک سیاست بسته و بستر ساز فساد هست پس دو کاندیدای و یا بهتر بگم سه کاندیدای اصول گرا حذف میشن و تنها گزینه اصلاحات و یا اقای هاشمی طبا میمونه که باز بهترین گزینه اصلاحات هست و خواهد بود
  8  15
 15. میلاد
  3 سال پیش

  سلام به همه عزیزان
  من کارمند بانکم ولی نه از ونایی که نجومی بگیر بودن.
  خواستم به عرض برسونم که سوئیفت ۳۰ تا بانک ایرانی باز شده. می تونید استفاده کنید.
  موفق باشید
  یاحق
  11  2
 16. مهسا
  3 سال پیش

  رای من رئیسی
  28  8
 17. بی طرف
  3 سال پیش

  میگن اگه احمدی نژاد بود. الان به گدایی افتاده بودیم خب گدایی که شاخ و دم نداره یه نگاهی به مردم اطرافتون بکنید .
  از احمدی نژاد حمایت نمی کنم اما روحانی داره کشور رو نابود میکنه
  23  12
 18. حسین
  3 سال پیش

  به آقا روحانی رای نمی دهم
  27  16
 19. حمیدددد
  3 سال پیش

  چه بخاید چه نخاید اقای روحانی رای میاره حالا میبینید
  من دله خوشی از بقیشون ندارم
  16  27
 20. محمد باقر منتظری
  3 سال پیش

  اقای روحانی تا اخرش باشماییم خداوند شما را حفظ کند
  18  44